Iskolai fotóalbumok

hit-erkolcstan

klebelsberg

ofi

oktatas-hu

mende

ementor

magyarhelyesiras

angol-tanulas

A harmadik órában öltözködtünk és mindenki felvette a mikulássapkáját. Az igazgató néni indította el a futást. Útvonal az iskolától: Fő út, Tulipán utca, Jókai utca, a nagyon meredek Somogyi Béla utca, Vasút utca, ahol már könnyebb volt, mert lefelé futottunk. Visszaértünk a Tulipán utcára, a zebrán átmentünk és újra az iskolában voltunk. Éva néni, Melinda néni és Nelli néni vigyázott, hogy mindenki megtalálja a helyes utat. Visszaérve finom teával várták a futókat.

            Bízom benne, hogy jövőre is lesz MIKULÁS FUTÁS!. 

Fekete Barbara
4. oszt.

 

ny 005 ny 001 koszonto-kep ny 003 ny 004
         
Iskolánk a mendei egyházi iskolák összevonásával 1948-ban alakult, mint hagyományosan nevelő általános iskola. Az idők folyamán többször átalakult, 2014-től viszont újra önálló általános iskolaként fogadja a gyermekeket a község egyetlen általános iskolájaként. 2011/2012-es tanévtől már csak egy épületben zajlik az oktatás, mely a település központi, de mégis védett, biztonságos erdőkkel körülölelt részén helyezkedik el. Intézményünk 1997-ben vette fel Géza fejedelem nevét, akinek uralkodása idején jött létre az első magyar iskola. Nevelő-oktató munkánk során kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy tanulóink a hazához, a nemzethez, múltunkhoz kötődő, hagyománytisztelő felnőttekké váljanak. Intézményünk specialitása a hon-és népismeret oktatása: önálló tantárgyként tanítjuk valamennyi évfolyamon heti 1 órában, az alsó tagozaton pedig heti 1 testnevelés órában néptánc-oktatás is zajlik. Számos szabadidős tevékenységet, szakkört, sportolási lehetőséget biztosítunk tanulóink számára.
         
ny 009 ny 007 ny 002   ny 010