Iskolai fotóalbumok

hit-erkolcstan

klebelsberg

ofi

oktatas-hu

mende

ementor

magyarhelyesiras

angol-tanulas

Az idei iskolai fordulót január 24-én tartottuk, melyen két kategoriában versenyeztek tanulóink a továbbjutásért. Ennek eredményeként az 5-6. osztályosok közül Fekete Máté, a 7-8. osztályosok korcsoportjában Huszár Alexandra képviselte iskolánkat Nagykátán február 8-án. A területi versenyen a zsűri tagjai a Szolnoki POK magyar szaktanácsadói voltak. Itt 9 iskola 26 diákja versenyzett. Ugyan iskolánk tanulói "dobogós" helyezést nem értek el, de becsülettel helytálltak a megmérettetésen.

  Minden résztvevő emléklapot kapott, és új tapasztalatokkal gazdagodva tértünk haza.

Pintérné Fürt Judit

 

ny 005 ny 001 koszonto-kep ny 003 ny 004
         
Iskolánk a mendei egyházi iskolák összevonásával 1948-ban alakult, mint hagyományosan nevelő általános iskola. Az idők folyamán többször átalakult, 2014-től viszont újra önálló általános iskolaként fogadja a gyermekeket a község egyetlen általános iskolájaként. 2011/2012-es tanévtől már csak egy épületben zajlik az oktatás, mely a település központi, de mégis védett, biztonságos erdőkkel körülölelt részén helyezkedik el. Intézményünk 1997-ben vette fel Géza fejedelem nevét, akinek uralkodása idején jött létre az első magyar iskola. Nevelő-oktató munkánk során kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy tanulóink a hazához, a nemzethez, múltunkhoz kötődő, hagyománytisztelő felnőttekké váljanak. Intézményünk specialitása a hon-és népismeret oktatása: önálló tantárgyként tanítjuk valamennyi évfolyamon heti 1 órában, az alsó tagozaton pedig heti 1 testnevelés órában néptánc-oktatás is zajlik. Számos szabadidős tevékenységet, szakkört, sportolási lehetőséget biztosítunk tanulóink számára.
         
ny 009 ny 007 ny 002   ny 010