A házi Kazinczy versenyt 2014.01.15-én du. tartottuk meg iskolánkban. Erre a legjobban olvasók közül osztályonként 2-3 tanuló jelentkezhetett.

 Két korcsoportban értékeltük a versenyzőket: 5-6. és 7-8. évfolyamon.

1. helyezettek:   Gerebenics Vivien   (6. osztály)
    Nagy Boglárka   (8. osztáy)
 2. helyezettek:   Huszár Olívia   (5. osztály)
    Maróthi Lili   (8. osztály)

A két első helyezett képviselte iskolánkat a területi Szép Magyar Beszéd versenyen Nagykátán a Váci Mihály Katolikus Általános Iskolában, január 31-én délután.

Két különböző helyszínen zajlott a két korcsoport diákjainak megmérettetése. 5-6. osztályos évfolyamon 23 versenyző, 7-8. évfolyamon 21 versenyző vett részt. Először a hozott, szabadon választott szövegét olvasta fel mindenki, ezután a kötelező szöveget, amelyet felolvasás előtt 5 perccel kaphattak kézhez a gyerekek.

A zsűri több szempont figyelembevételével (szövegértés, szöveghűség, hangvétel, hangképzés, hangsúlyozás, szünettartás, természetes beszéd) után hozta meg döntését. Iskolánk mindkét tanulója legjobb tudása szerint teljesítette a feladatot. Nagy Boglárka jól értelmezte az idegen szöveget is.

gerebenics

Gerebics Vivien (6.osztály) 1. helyezett lett a területi versenyen.

Gratulálunk mindkettőjüknek!