2017. május 19-én, iskolánkba látogatott Budai Sándor és Kókai Gábor, a Gyömrői Kerékpáros Szakosztályból. A testnevelés óra keretein belül a gyerekek, felvilágosítást kaptak a kerékpáros KRESZ szabályairól és a sisakviselés fontosságáról.

 

Ezt követően egy ügyességi pályán mérhették fel bátorságukat. Volt pillenő-és ugrató akadály, és persze a kanyarodási technika is része volt a pályának. Akit az ügyességi pályán kívül a gyorsaság is vonzott, átülhetett egy Bianchi országúti kerékpárra is, amiben egy TAX kerékpáros szimulátor keltette azt az érzést, mintha valóban az úton száguldanánk… Óriási sikere volt! Voltak, akik elérték az 50 km/h sebességet is, úgy megtekerték a bringát… Mindenki egy örömteli sportélménnyel lett gazdagabb…

Köszönöm a Gyömrői Kerékpáros Szakosztály látogatását, és az igazgató Asszony engedélyét, hogy iskolánkban is megvalósulhatott a kerékpársport népszerűsítése.

Aki szeret tekerni, csatlakozhat a Gyömrői Kerékpáros Klubhoz, ahol szuper kerékpáros túrákon és versenyeken vehettek részt, akár családdal is. Jelentkezés: Niki néninél

Legközelebbi verseny: 2017. június 11. (vasárnap) Tour de Gyömrő

Jelentkezzetek! Jó hátszelet Mindenkinek! ;)

 

    Tóth Nikoletta
       testnevelő